Kosmetická akupunktura  (KA)

 

Kosmetická akupunktura je známá také jako akupunkturní omlazení obličeje nebo akupunkturní facelit, jedná se  šetrnější řešení pro vaši pleť než jsou chirurgické plastické operace , obličejové facelifty  nebo injekce botoxu. Kosmetická akupunktura může vymazat 5-15 roků z vzhledu tváře, výsledky se projeví po několika ošetřeních. Jemné vrásky mohou být zcela odstraněny, hlubší vrásky se zmenší.  Je stále oblíbenější žen a mužů a to zejména pro ty, kteří hledají alternativu k zlepšení vzhledu obličeje bez použití chemických látek a opakovaných agresivních zásahů do obličeje.

 

Mezi výhody KA patří :

  • Pomáhá odstranit jemné vrásky a zjemnit hlubší vrásky
  • Minimalizuje tmavé kruhy pod očima, opuchlé oči
  • Posiluje obličejové svaly, pomáhá vyrovnat vrásky
  • Zvyšuje krevní oběh ve tváři a okysličuje pokožku
  • Zvyšuje produkci kolagenu, zlepšuje elasticitu pokožky, stahuje póry a hydratuje obličej
  • Bezbolestná  léčba, která snižuje známky stárnutí a podporuje zdravou pleť.

 

Použití:

Kolagen je bílkovina produkovaná v našem těle, která je zodpovědná za odolnost naší kůže. Elastin je zodpovědný za pružnost naší pokožky. Vlivem slunečních paprsků a stárnutím organismu dochází ke snižování produkce kolagenu a elastinu v pokožce. Akupunktura pomáhá stimulovat přirozené procesy těla podílející se na buněčné reprodukci a růstu. Tvář má vysoký počet akupunkturních bodů, jejichž stimulací docílíme zvýšení prokrvení kůže , podpoříme tvorbu kolagenu a elastinu, čímž dojde ke zlepšení vzhledu pleti, její barvy a lesku.

Při ošetření se používají  jednorázové sterilní akupunkturní jehly, které se aplikují do bodů na obličeji a to v intervalu – 1x za týden. Pro žádoucí výsledek se doporučuje 10-12 aplikací. Ošetření je prakticky bezbolestné, nemá žádné vedlejší účinky nebo významné zdravotní riziko.