Dietní program na hubnutí 

 

Obezita je civilizační onemocnění při kterém dochází k nadměrnému zvýšení hmotnosti. Zjišťuje se pomocí indexu tělesné hmotnosti BMI (body mass index). Obezita je pro obě pohlaví definována BMI vyšším než 30, hodnoty 25 až 30 znamenají nadváhu.

            

     

 

Obvyklou příčinou obezity bývá kombinace přejídání a nedostatku pohybu. Jestliže přijímáte víc kalorií, než spálíte při normální denní aktivitě, přebytečné kalorie se ukládají v podobě tuku. To nemusí nutně znamenat, že jíte víc než ostatní lidé.

Mnoho obézních lidí obviňuje ze své nadváhy pomalý metabolismus, hormonální nerovnováhu nebo dědičnou dispozici snadno nabírat na váze. Ale to jsou zřídkakdy ty pravé důvody. Častou příčinou obezity je to, že se z generace na generaci dědí nezdravé stravovací návyky. Lidé také často přibývají na váze s rostoucím věkem, protože pokračují ve svých stravovacích návycích z dřívějšího aktivnějšího období, kdy vydávali mnohem víc energie.  

Ženy obecně mají větší sklony k obezitě, protože jejich tělo účinněji ukládá tuk.
Jediný rozumný způsob, jak zhubnout, je vyvážit poměr mezi příjmem (jídlo) a výdajem energie (fyzická aktivita).

 

Dietní program na hubnutí MUDr. Evy Pavlákové  je dlouhodobě vyvíjený dietní program, který je speciálně uzpůsoben každému jedinci.

Hlavním cílem tohoto programu je:

●    Cílený úbytek přebytečné váhy s použitím akupunktury, dietních přípravků a celkové úpravy životosprávy,

●    udržení své nově nabyté váhy,

●    zabránění tzv. jo-jo efektu,

●    dlouhodobé zlepšení svých stravovacích návyků,

●    snížení negativních pocitů při snižování váhy.

 

Po dobu trvání dietního programu na hubnutí je každý klient pod pravidelným dohledem lékaře, který s nim konzultuje další postup při snižování váhy a přechodu na zdravý životní styl.

 

Bližší informace o „Dietním programu na hubnutí„ je možno získat při osobní bezplatné konzultaci v ordinaci. Ke konzultaci je nutné se předem objednat.