Akupunktura 

    

Akupunktura je lékařská disciplína, která se zabývá léčebně-preventivní a diagnostickou činností, která je zaměřena na funkční poruchy organismu, psychosomatická onemocnění, bolestivé stavy, alergická onemocnění, poruchy imunitního systému, návykové choroby a  poruchy motorických funkcí.

Akupunktura je léčebná metoda, která se v Číně a v dalších asijských zemích používá již tisíce let jako prostředek k léčení a prevenci nemocí. Využívá aplikace jehel do různých částí lidského těla. Principem léčby je harmonizace proudění energie TSCHI. Tu je možno ovlivnit z mnoha míst na těle akupunkturních bodů, které se řadí do akupunkturních drah. Volbou a kombinací různých akupunkturních bodů lze ovlivnit celou řadu zdravotních potíží.

Aplikace akupunktury spočívá v zabodnutí velmi jemných a tenkých jehel do tzv. akupunkturních bodů rozmístěných podél meridiánů, tedy kanálů, jimiž proudí energie v těle. Samotný vpich akupunkturní jehly je minimálně bolestivý, pro větší účinnost je třeba jehly aplikovat opakovaně.

Dle charakteru onemocnění se pro léčbu využívá buď tělová akupunktura, nebo mikrosystémy, nejčastěji ucha - aurikuloterapie, nebo kombinace obojího. Aurikuloterapií (ušní akupunkturou) lze ovlivnit celý organizmus – v ušním boltci se promítá celé tělo.

     

Nejčastější nemoci, které se léčí akupunkturou:

●    dýchací cesty – zánět nosní sliznice, rýma, nachlazení, angína, záněty průdušek, astma,

●    zažívací trakt – škytavka, dráždivý tračník, poruchy trávení, zánět sliznice, překyselení, vřed, zánět tlustého střeva, zácpa, průjem,

●    nemoci ústní dutiny – bolesti zubů, zánět dásní,

●    neurologická a ortopedická onemocnění – bolesti hlavy, migrény, různé obrny, noční pomočování, tenisový loket, bolesti páteře, revmatoidní artritida, fantomové bolesti, bolesti velkých kloubů, bolesti trojklanného nervu, tiky

●    alergie – alergická rýma, astma, kopřivka, ekzém,

●    onemocnění smyslových orgánů – tinitus, závratě,

●    únavový syndrom, celkové oslabení organismu, posílení imunitního systému,

●    psychické poruchy, stres, nespavost, úzkost, deprese, neurózy, návyková onemocnění – kouření, gemblerství,

●    kožní onemocnění – lupenka, ekzém,

●    snižování váhy

 

 

Akupunkturu mohou provádět pouze lékaři, kteří získali specializaci v některém z klinických oborů a absolvovali zvláštní přípravu v oboru Akupunktura, která byla zakončena kvalifikačním certifikátem.

 

Výkony akupunktury nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění, bližší informace obdržíte při první bezplatné konzultaci.